O nas

Pancakes
& crazy stuff. Yummy AF!

Mr. Pancake® i PIZZA BOYZ® to historia dwóch braci, którzy po skończeniu studiów postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zmienić swoje życie!

Był sierpień 2010, wracaliśmy z wakacji do Warszawy. Pomysł własnego biznesu pojawił się podczas naszej rozmowy w samochodzie – rozmowy o tym, jak bardzo nie chce nam się wracać do pracy. Byliśmy świeżo po studiach i praca nie dawała nam ani satysfakcji, ani pieniędzy. Od samego początku mieliśmy pragnienie zrobienia czegoś, czego jeszcze nie było, czegoś z czego moglibyśmy być dumni.

pancake-logo
pizzaboyz-logo

W dzieciństwie nasza Babcia wyemigrowała do Nowego Jorku, skąd przysyłała nam paczki ze słodyczami. Czekoladki Hershey’s to chyba jedno z naszych fajniejszych wspomnień i prawdopodobnie stąd podświadomie zrodził się pomysł na Mr. Pancake.

Początki
zawsze są trudne.

Pozyskanie kapitału na start, znalezienie lokalu i przede wszystkim odpowiedzialność za prowadzenie własnego biznesu. To wszystko wiele razy nas przerastało. Przez pierwszy rok pracowaliśmy sami (restauracja była otwarta 7 dni w tygodniu przez 12 godzin), dopiero po około 3 latach zaczęliśmy zarabiać. W międzyczasie dopracowywaliśmy menu i procedury, nauczyliśmy się dbać o food costy i zaprzyjaźniliśmy się z plikami Profit&Loss w Excelu. Przez 7 lat udało nam się stworzyć jeden z fajniejszych konceptów gastronomicznych w Polsce.

Przez cały ten czas nie brakowało nam pasji i w dalszym ciągu uważamy, że właśnie to jest najważniejsze w długofalowym rozwoju firmy. Jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy, ale chcemy cały czas się rozwijać – zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach stojąc w miejscu można bardzo szybko zniknąć. Mamy też w sobie wiele pokory i nie zapominamy o tym, jak zaczynaliśmy.

Możemy zupełnie szczerze powiedzieć, że kochamy to co robimy!

Maciej Śliwa
Piotrek Śliwa